28-latek odpowie za przestępstwa narkotykowe - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

28-latek odpowie za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 10.08.2020

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli blisko 850 gramów marihuany. Ponadto okazało się, że mężczyzna zajmował się również uprawą konopi indyjskich. 28-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpadli na trop 28-latka, który w jednym z domów na terenie gminy Dywity miał przechowywać znaczne ilości środków odurzających.  W ubiegły czwartek (06.08.2020) funkcjonariusze weszli na teren posesji mężczyzny podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania w garażu policjanci znaleźli worek z zawartością zielonego suszu roślinnego. Kolejne narkotyki znajdowały się w domu m.in. w kuchni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 850 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Ponadto okazało się, że 28-latek zajmował się uprawą konopi indyjskich. W trakcie czynności policjanci na jednym z nieużytków rolnych w gminie Olsztynek znaleźli i zabezpieczyli 10 krzewów nielegalnej rośliny. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz uprawy konopi innej niż włókniste, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(rp/rj)

 

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony