Pijani rodzice opiekowali się 2-letnim dzieckiem - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się 2-letnim dzieckiem

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się swoim dwuletnim dzieckiem. W organizmie mężczyzny krążyło 1,5 promila alkoholu, a w przypadku kobiety alkomat wskazał wartość blisko 2 promile. Ze zdarzenia sporządzona została dokumentacja, która zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

Wczoraj (06.08.2020) około godziny 20:00, oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad małoletnim dzieckiem przez opiekunów, którzy mogą znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

Interweniujący policjanci, po przyjeździe we wskazane miejsce, przed budynkiem zauważyli parę oraz stojący obok wózek, w którym znajdował się śpiący dwulatek. Mimo tego, że para miała problemy z utrzymaniem równowagi, ich mowa byłą bełkotliwa, a w powietrzu wyczuwalna była silna woń alkoholu, zarówno kobieta jak i mężczyzna jednogłośnie oświadczyli, że nie spożywali oni alkoholu. Ich wersji nie potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mężczyzny i blisko 2 promile alkoholu w organizmie jego 24-letniej partnerki.

W związku z zaistniałą sytuacją, nie było możliwości, aby kompletnie pijani rodzice mogli w dalszym ciągu sprawować opiekę nad swoim dzieckiem, dlatego na miejsce wezwana została babcia dziecka. Teraz sprawą nietrzeźwych rodziców zajmie się sąd rodzinny, którego zadaniem będzie dokładne zbadanie sytuacji nieodpowiedzialnych rodziców. Jeśli okaże się, że swoim zachowaniem, opiekunowie 2-latka stworzyli realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(rp/rj)

Powrót na górę strony