Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci z KMP w Olsztynie ponownie w czołówce zawodów strzeleckich

Po raz kolejny, policjanci z KMP w Olsztynie udowadniają swoje wysokie umiejętności w strzelaniu z broni krótkiej. W dniu 25.08..2018 r. na strzelnicy LOK w Prabutach odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez Zarząd Miejsko- Gminny Ligi Obrony Kraju w Prabutach wspólnie z Klubem strzeleckim " Gward " w Kwidzynie. Przedstawiciele olsztyńskiej jednostki - kom. Tomasz Okorski i sierż. Michał Nowikowski zdeklasowali rywali i zajęli czołowe miejsca na podium.

W dniu W dniu 25.08..2018 r. na strzelnicy LOK w Prabutach odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez Zarząd Miejsko- Gminny Ligi obrony Kraju w Prabutach wspólnie z Klubem strzeleckim " Gward " w Kwidzynie. Do rywalizacji sportowej stawiło się łącznie 72 zawodników którzy startowali w sześciu konkurencjach:

1. Pistolet Centralny zapłon " pistolet policyjny"- 18 strzałów do trzech tarcz ( środek tarczy Ts-2, zmniejszona figura bojowa 23 P oraz " butelka wycięta z tarczy TS-10) odległość 25 metrów- konkurencja w czasie 2.5 minut

2. Karabin centralnego zapłonu " konkurencja Jan Kos" - dowolna ilość strzałów do tarczy 23 P umieszczonej na odległości 110 metrów,

3. Pistolet bocznego zapłonu " konkurencja pewna ręka"- 10 strzałów z pistoletu sportowego do tarczy TS-2 umieszczonej na odległości 25 metrów

4. Karabin bocznego zapłonu repetier " konkurencja snajper"- 10 strzałów do tarczy TS 4 z odległości 50 metrów,

5. Strzelanie ze strzelby gładkolufowej załadowanej do poperów na czas.

6. strzelanie ze strzelby gładkolufowej z załadowaniem broni do poperów na czas.

Wszyscy zawodnicy, biorący udział w zawodach wykazali się niezwykłymi umiejętnościami strzeleckimi. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom strzelań w czysto sportowym duchu walki. Główną nagrodą za dwubój czyli łącznie wyniki w konkurencjach pistolet centralny zapłon i karabin centralny zapłon był atestowany sejf metalowy służący do przechowywania broni krótkiej.

Nasi koledzy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztyne zajęli kolejno 1 oraz 6 miejsce. Kom. Tomasz Okorski, na co dzień pełniący służbę na stanowisku instruktora strzelań policyjnych w olsztyńskiej komendzie zakończył zawody z wynikiem 161, 3 punktów zdobywając pierwsze miejsce w konkurencji pistolet centralny zapłon.

Sierż. Michał Nowikowski, pracujący w Wydziale Interwencyjnym i Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wykazał się również celnym okiem, ostatecznie kończąc konkurencje na 6 pozycji.

Kolejną konkurencjią było strzelanie z karabinu centralnego zapłonu repetiera. W tej konkurencji, nasi koledzy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajęli kolejno 1 oraz 13 miejsce. Kom. Tomasz Okorski zakończył strzelanie z wynikiem 108,2 pkt., a sierż. Michał Nowikowski złożył broń zdobywając trzynaste miejsce.

Kolejny etap zawodów, to strzelanie z pistoletu bocznego zapłonu. W tej konkurencji, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajęli kolejno 2 i 6 miejsce.

Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej - dwuboju (pistolet + karabin), kom. Tomasz Okorski zajął najwyższą pozycję i stanął na podium na pierwszym miejscu. Kilka miejsc za zwycięzcą, bo już na piątej pozycji uplasował się sierż. Michał Nowikowski.

Na zakończenie zawodów nadszedł czas wręczania medali. Nagrody i medale za poszczególne konkurencje osobiście wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty Pan Marek Szulc.

W czasie wręczania nagrody głównej (sejf na broń) doszło do pewnego rodzaju zamieszania. Kom. Tomasz Okorski, który zdobył najcenniejszą nagrodę, oficjalnie postanowił przekazać ją swojemu koledze sierż. Michałowi Nowikowskiego. Jak podkreślił kom. Tomasz Okorski, nagroda należy się dla najbardziej utalentowanego, rokującego a za razem najmłodszego stażem strzelca biorącego udział w zawodach, którym był sierż. Michał Nowikowski. Młody strzelec, podczas zawodów zaprezentował swoje wysokie umiejętności deklasując innych wytrawnych strzelców zajmując wysokie pozycje.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach składamy serdeczne gratulacje.